Vandalové házeli do nouzového přelivu Vysokopeckého rybníka kameny, pátrá po nich policie

zveřejněno: 14.09.2023

Odkaz na článek na pribram.cz

Vandalové v polovině srpna házeli do nouzového přelivu Vysokopeckého rybníka kameny, které před tím vybrali z tělesa hráze. Tento čin byl zadokumentován průmyslovou kamerou. Celá událost byla hlášena na policii, která nyní prostřednictvím portálu pribram.cz žádá veřejnost o ztotožnění pachatelů.

 

Vhozený kámen způsobil poškození dna přelivu, které bude muset být opraveno. Škoda bude v řádu tisíců korun. „Počínání těch výrostků je nepochopitelné. Není to ani frajeřina, ani zábava. Je to ukázka hlouposti a neúcty k lidské práci a k penězům daňových poplatníků. Doufám, že chlapce na videu někdo pozná a pomůže PČR s jejich dopadením,“ řekl pribram.cz starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Vysokopecký rybník je vodohospodářskou stavbou roku 2022
Rybník je majetkem Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, jehož je Příbram členem. Projekt rekonstrukce započal v říjnu 2020 a zahrnoval rekonstrukci nevyhovujících funkčních objektů stávajícího rybníka, vyrovnání koruny hráze a opravu opevnění jejího návodního svahu. Zároveň byl vybudován nový bezpečnostní přeliv kašnového typu a nová spodní výpust s požerákem, dále most přes vývar pod hrází a dvě lávky – jedna přes objekt skluzu v koruně hráze a druhá k požeráku. Nově je místo osvětleno a zabezpečeno kamerovým systémem a zámečnickými prvky. Celková rekonstrukce vyšla na 41 milionů.

 

zdroj: pribram.cz

autor: Tomáš Pečenka